میزان کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده چقدر است؟

کاهش وزن بعد عمل اسلیو معده چقدر است؟

 میزان کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده یکی از سوالات متداولی است که اغلب مراجعه کنندگان مطرح می کنند. این عمل لاغری، به عنوان یکی از جراحی های رایج برای کاهش وزن معرفی می شود. در جراحی اسلیو معده، بخش هایی از معده به تشخیص پزشک برداشته می شود. اما مقدار کاهش وزن در افراد مختلف یکسان نیست. ما در این مقاله قصد داریم به مقدار و عوامل موثر در کاهش وزن بعد از اسلیو معده بپردازیم.

کاهش وزن بعد از اسلیو معده زیاد است یا کم؟

کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده در افراد مختلف، به طور گوناگون نتیجه می دهد. یعنی اگر دو نفر همزمان عمل اسلیو معده را انجام دهند، پس از پایان کار به یک نتیجه مساوی و مشابه نمیرسند و نتیجه لاغری و کاهش وزن برای آنها متفاوت خواهد بود.
ریشه بسیاری از چاقی ها و اضافه وزن ها پرخوری و مصرف غذای زیاد است. با انجام عمل اسلیو معده، میزان مشخصی از حجم معده برداشته می شود. با انجام این کار و کاهش حجم معده، میزانی غذای مصرفی نیز کاهش می یابد و همچنین فرد زودتر احساس سیری می کند. در نتیجه کاهش وزن صورت می گیرد.

↫ فیلم کاهش 55 کیلو ورزن با اسلیو معده توسط دکتر شاهین جمیلی:

00:36
truncate dir-rtl

کاهش وزن 55 کیلویی با اسلیو معده

وزن مناسب برای عمل اسلیو معده

برای اینکه بتوانید این نوع عمل لاغری را انجام دهید، شرایطی برای وزن شما وجود دارد. یعنی میزان وزن شما باید در یک بازه حداقلی و حداکثری قرار داشته باشد.
بهتر است افرادی که دارای اضافه وزن بسیار کمی هستند و چاقی آنها از نوع شدی نمی باشد، از سایر روش های لاغری و کاهش وزن استفاده کنند. در واقع این افراد می توانند از روش های ساده تری مانند رژیم های غذایی، ورزش و فعالیت بدنی و … استفاده کنند. شاخص توده بدنی (BMI) این فراد حدودا زیر 27 می باشد.

✍️ بیشتر بخوانید: با پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چه کنیم؟

در واقع مناسب ترین کاندیداها برای انجام عمل اسلیو افرادی هستند که دارای چاقی بسیار شدیدی هستند. این افراد دارای نمایه توده بدنی 30 به بالا هستند و سایر روش ها مانند ورزش، رژیم غذایی مناسب بعد از اسلیو معده و مواردی اینچنینی برای آنها دیگر پاسخگو نیست.

وزن مناسب برای عمل اسلیو معده

عکس قبل و بعد عمل اسلیو معده

از آنجایی که عمل اسلیو معده یک عمل لاغری برای وزن های بسیار بالا می باشد، بنابراین پس از انجام آن و برداشت بخشی از معده، تغییرات چشمگیری بر روی وزن، سایز و اندام افراد به وجود می آید. در تصاویر زیر تجربیات لاغری بعد از اسلیو معده توسط دکتر شاهین جمیلی را مشاهده می‌کنید:

کاهش ۳۸ کیلو در ۸ ماه بعد اسلیو معده
کاهش ۷۰ کیلو در ۲ سال بعد اسلیو معده

جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

بر اساس تحقیقات انجام شده با انجام عمل اسلیو معده، حدود 25 تا 35 درصد از وزن افراد کاسته می شود. و بر اساس نمایه توده بدنی، وزن شما در محدوده سالم و طبیعی قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد؛ میزان کاهش وزن بعد از عمل اسلیو در افراد مختلف، متفاوت می باشد. ممکن است در برخی از افراد با انجام این عمل، حدود 80 درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهند. اما در این میان ممکن است در برخی از افراد با انجام عمل اسلیو معده، حدود 60 یا 70 درصد از اضافه وزن از دست برود. درباره پیکرتراشی بخوانید.
در جدول زیر، برخی از تغییراتی که بعد از انجام عمل اسلیو معده در میزان وزن و BMI افراد به وجود آمده است؛ ذکر شده است. مقادیری که در جدول وجود دارند به طور تقریبی هستند و ممکن است که این مقادیر متناسب با جنسیت فرد، سن او، میزان قد و وزن او تغییر کنند و کم یا زیادتر شوند.

جدول تقریبی روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

وزن قبل از عمل اسلیو

BMI قبل از عمل اسلیووزن بعد از عمل اسلیو (کاهش 20 درصدی)BMI  بعد از عمل اسلیو

درصد تقریبی کاهش وزن

70 کیلوگرم

7/2556 کیلوگرم5/2020 تا 35 درصد

80 کیلوگرم

3/2964 کیلوگرم5/23

20 تا 35 درصد

90 کیلوگرم

1/3172 کیلوگرم4/26

20 تا 35 درصد

100 کیلوگرم

6/34

80 کیلوگرم6/2720 تا 35 درصد
110 کیلوگرم3788 کیلوگرم4/30

20 تا 35 درصد

120 کیلوگرم3896 کیلوگرم6/29

20 تا 35 درصد

130 کیلوگرم1/40104 کیلوگرم32

20 تا 35 درصد

140 کیلوگرم

2/43112 کیلوگرم8/3420 تا 35 درصد
 150 کیلوگرم2/46120 کیلوگرم37

20 تا 35 درصد

استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده طبیعی است؟

در برخی از موارد ممکن است که فرد پس از انجام عمل اسلیو معده دچار بازگشت به وزن قبلی و یا استپ وزنی شود. ابتدا بهتر است در این شرایط فرد آرامش روحی و روانی خود را حفظ کند، از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کند و استرس و اضطراب را از خود دور کند. تا بتواند بر شرایط مسلط شده و بهترین کار را انجام دهید.
بازگشت یا استپ وزن بعد از عمل اسلیو حدودا تا یکسال پس از عمل طبیعی است. پس از گذشت این زمان وزن دوباره رو به کاهش سیر می کند. این نکته مهم است که پس از عمل برداشت بخشی از معده، روش های درست را بکار گیرید تا دچار استپ وزنی و یا افزایش وزن نشوید. این اعمال شامل داشتن خواب کافی، ورزش های مناسب، انتخاب الگوی غذایی مناسب، توجه به سایر موارد و … می باشند. پس نگران استپ وزنی و یا بازگشت وزن نباشید؛ چرا که این موضوع در بازه زمانی گفته شده، طبیعی است.

در پایان توصیه می شود سبک زندگی سالم را بعد از عمل های چاقی پیش گرفته و از یک رژیم غذایی مناسب و ورزش را برای کاهش وزن پیروی کنید. به منظور دستیابی به نتیجه ایده آل به بهترین جراح لاغری در تهران مراجعه نمایید.

*~ سوالات متداول درباره میزان کاهش وزن بعد از اسلیو معده ~*

بعد از جراحی اسلیو معده چقدر وزن کم می‌شود ؟

بطور متوسط بیماران 60-70% از اضافه وزن خود را در 12-18 ماه اول بعد از عمل جراحی از دست می‌دهند.

کاهش وزن بعد از اسلیو معده همیشه پایدار است؟

در اکثر موارد کاهش وزن پس از اسلیو معده پایدار است، اما حفظ تغییرات سبک زندگی مانند رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی کلید اصلی حفظ کاهش وزن بلندمدت است.

می‌توان میزان کاهش وزن را با انجام ورزش افزایش داد؟

بله، فعالیت فیزیکی منظم به همراه رژیم غذایی مناسب می‌تواند میزان کاهش وزن را افزایش دهد. ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و شنا به ویژه پس از 6 ماه اول عمل جراحی توصیه می‌شوند.

عوارض کاهش وزن بعد از اسلیو معده چست؟

کاهش وزن سریع بعد از اسلیو معده ممکن است باعث ریزش مو، شل شدن پوست، کمبود مواد مغذی و در موارد نادر، سنگ کیسه صفرا شود. پیگیری منظم پزشکی و مصرف مکمل‌های دارویی مورد نیاز برای پیشگیری از عوارض بعد از اسلیو معده ضروری است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *